top of page

AHLAT

Video içeriği Kutlu Şehir Ahlat Tanıtım Filmi. Kubbet'ül İslam Ahlat Kaymakamlığının katkılarıyla.

  •            Ahlat tarihi ve doğal güzelliğiyle Doğu Anadolu’nun Bodrumu Antalya’sıdır. Gün içerisinde nemrut krater gölü, dünyanın en büyük İslam mezarlığı olan Selçuklu meydan mezarlığı, Sahabe’i kiramdan Abdurrahman Gazi Hz. Türbesi, çifte kümbet, haraba şehir, sahil kalesi, farklı yüzyıllarda yapılmış  olan 28 adet han, hamam, medrese ve kümbetlerini yakından görme imkanını bulacaksınız.

  •  Tur organizasyonları için,Doğu ve Güneydoğu Anadolu turları düzenleyenlere, Doğubayazıt İshakpaşa sarayı, Muradiye şelalesi, Gülhan kaplıcaları güzergahında Nemrut krater gölü ile Selçuklu mezarlığını dahil ederek müşterilerinize  mükemmel bir tarih ve doğa ziyafeti sunabilme imkanı bulacaksınız.

  •  Ayrıca amatör ve profesyonel futbol kulüpleri için ideal bir kamp oteli konumunda olan tesisimizde modern bir sünni çim sahamız ve kros alanları da mevcuttur.

  •  Sonuç olarak; hem sizin hem de ailenizin gerek huzur gerekse ekonomik açıdan son derece memnun olacağınız bir tatil beldesi içderisinde yer alan ‘’AHLAT METROPOL OTEL’’  e bekliyoruz.

bottom of page